Parafia pw. Świętego Wojciecha w Jabłonowie Zamku
Jabłonowo-Zamek

Wkład prof. Waldemara Rozynkowskiego dot. historii parafii św. Wojciecha

Sobota, 28 Maj 2022 r.

Wkład prof. Waldemara Rozynkowskiego dot. historii parafii św. Wojciecha


Niedzielny wykład, który poprowadził prof. dr hab. Waldemar Rozynkowski - diakon rzymskokatolicki, mediewista, profesor doktor habilitowany nauk humanistycznych, wykładowca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, był kontynuacją serii wykładów, która została zapoczątkowana 30 styczna br.
Podczas wykładu prof. dr hab. Waldemar Rozynkowski, przedstawił licznie zebranym słuchaczom, genezę powstania parafii i kościoła pw. Św. Wojciecha w Jabłonowie-Zamku, wyczerpująco omawiając aspekty bogatej historii tego miejsca, a także jego wpływu na rozwój naszej „Małej Ojczyzny”.
Ponadto słuchacze poznali inne ciekawostki, które bezpośrednio wiążą się nie tylko z kościołem i parafią Św. Wojciecha, ale również z historią naszego miasteczka. Przekazane fakty poparte są ogromną wiedzą i wiarygodnym źródłom, które przez lata badał prof. dr hab. Waldemar Rozynkowski.

Wykład pt. Historia Parafii i Kościoła pw. Św. Wojciecha” wpisuje się w obchody 60-lecia nadania praw miejskich Jabłonowu Pomorskiemu oraz 800-lecie jego istnienia i jest częścią Miejsko Gminnego Happeningu z okazji Świąt Majowych w Mieście i Gminie Jabłonowo Pomorskie. (I. Cz.)

zdjęcia: https://wojciechzamek.pl/galeria/wyklad_pr_waldemara_rozynkowskiego_pt_%22historia_parafii_i_kosciola_sw_wojciecha_w_jablonowie%22_240420

Msze święte

Niedziela i święta
08.00, 09.30, 11.30

Dni powszednie
17:00

Liturgia dnia - skrót


Biuro Parafialne

Poniedziałki i piątki w godzinach:

15.30-16.30

oraz

po Mszach Świętych

Spowiedź

15 minut przed każdą Mszą św.

Facebook