Parafia pw. Świętego Wojciecha w Jabłonowie Zamku
Jabłonowo-Zamek

Koncert Urszuli Psujek "Pieśni św. Hildegardy" 15.08.2022

Sobota, 08 Październik 2022 r.

Koncert Urszuli Psujek "Pieśni św. Hildegardy" 15.08.2022


15 sierpnia 2022 roku, w kościele pw. Św. Wojciecha w Jabłonowie-Zamku, odbył się wyjątkowy koncert Urszuli Psujek, która licznie zebranej widowni dostarczyła muzycznych wrażeń, przedstawiając repertuar św. Hildegardy z Bingen.

Repertuar tej wyjątkowej osoby, jaką była św. Hildegarda z Bingen, robi po dziś dzień ogromne wrażenie. Ta niezwykła kobieta, żyjąca w XII wieku w niemieckim klasztorze tworzyła muzykę, która odbiega od tego, co stereotypowo kojarzymy z twórczością tamtej epoki.

Tak było i dziś, kiedy w myśl dewizy św. Hildegardy z Bingen - „muzyka jest czystym wspomnieniem raju”, za sprawą Urszuli Psujek, widownia została wprowadzona w świat dotąd nieznanych aranżacji muzycznych. Oprócz licznej widowni, podczas koncertu obecni byli Proboszcz Parafii pw. Św. Wojciecha w Jabłonowie-Zamku ks. Sławomir Sobierajski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz.

Urszula Psujek

Sopranistka, ukończyła wydział wokalno-aktorski Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Na co dzień wykonuje muzykę klasyczną, jak i musicalową, ma na koncie również projekty folkowe. Współpracowała z Filharmonią Pomorską oraz Toruńską Orkiestrą Symfoniczną na stanowisku solistki oraz prelegentki. W ramach audycji muzycznych dała kilkaset koncertów na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego. W 2021 otrzymała stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury, w ramach którego zrealizowała cykl muzyki średniowiecznej, odbywających się w gotyckich kościołach Toruńskiej starówki.

Warto podkreślić, że Pani Urszula Psujek jest związana więzami rodzinnymi z Jabłonowem Pomorskim. Tu spędzała swoje dzieciństwo u swoich dziadków Krystyny i Stanisława Tomczyk. Często powraca do Jabłonowa Pomorskiego miejsca o 800-letniej historii.

Wydarzenie było częścią obchodów jubileuszu 800-lecia istnienia i 60-lecia nadania praw miejskich Jabłonowu Pomorskiemu

Msze święte

Niedziela i święta
08.00, 09.30, 11.30

Dni powszednie
17:00

Liturgia dnia - skrót


Biuro Parafialne

Poniedziałki i piątki w godzinach:

15.30-16.30

oraz

po Mszach Świętych

Spowiedź

15 minut przed każdą Mszą św.

Facebook