Parafia pw. Świętego Wojciecha w Jabłonowie Zamku
Jabłonowo-Zamek

Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą (30.07.23)

Niedziela, 30 Lipiec 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą (30.07.23)


 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

30 lipca 2023 r.

  1. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z Mszą św. o godz. 17.00, w czwartek NIE ODBĘDZIE SIĘ nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. W tym tygodniu w liturgii  przypada: w poniedziałek św. Ignacego Loyoli, we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego, w piątek św. Jana Vianneya. W przyszłą niedzielę przypada święto Przemienienia  Pańskiego.
  3. 1 sierpnia - popołudniu i w środę przez cały dzień z racji wspomnienia Matki Bożej Anielskiej można uzyskać tzw. Odpust Porcjunkuli. Jest to odpust wyproszony przez św. Franciszka z Asyżu za nawiedzenie kościoła parafialnego. Chcąc uzyskać odpust zupełny należy pojednać się z Bogiem, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, mieć pragnienie trwania w łasce uświęcającej, przyjąć komunię św. i pomodlić się w intencji Ojca św.
  4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.00 do 17.00. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Matce Najśw. w czasie adoracji o godz. 16.30.
  5. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę w dniach 1-12 sierpnia. Wychodzimy w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 9.00 i udajemy się do Wąbrzeźna, gdzie będzie pierwszy nocleg. Następnego dnia wyruszamy już z grupą wąbrzeską i radzyńską w stronę Częstochowy. W tym czasie zastępować mnie będzie ojciec Kazimierz Banacki, werbista z Laskowic Pomorskich. Wszelkie sprawy biurowe proszę załatwiać z siostrą Chrystianą najlepiej po Mszy św. o godz. 17.00.
  6. We wtorek  przypada 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Otoczmy swoją modlitwą tych wszystkich, którzy w czasie różnych wojen, powstań i zrywów niepodległościowych złożyli na ołtarzu wolności i niepodległości Polski najwyższą ofiarę z własnego życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  7. Trwają prace związane z wymianą poszycia dachu na budynku gospodarczym. Dziękuje tym wszystkim panom, którzy pomagają przy pracach remontowych.
  8. Otrzymaliśmy dotację w ramach programu Nowy Ład w wysokości ponad 250 tysięcy złotych na renowację konfesjonałów i empory bocznej.
  9. Zachęcam do nabycia i lektury tygodnika „Niedziela”.
  10. Intencje Mszy św.

 

Msze święte

Niedziela i święta
08.00, 09.30, 11.30

Dni powszednie
17:00

Liturgia dnia - skrót


Biuro Parafialne

Poniedziałki i piątki w godzinach:

15.30-16.30

oraz

po Mszach Świętych

Spowiedź

15 minut przed każdą Mszą św.

Facebook