Parafia pw. Świętego Wojciecha w Jabłonowie Zamku
Jabłonowo-Zamek

Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą (8.10.23)

Niedziela, 08 Październik 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą (8.10.23)


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

8 października 2023 r.

 1. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z Mszą św. o godz. 17.00, adoracja i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oraz modlitwy o powołania  w czwartek od godz. 16.00 do 17.00.
 2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: piątek św. Honorata Koźmińskiego.
 3. Trwa październik miesiąc różańcowy. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie na godz. 16.30, a w niedzielę na 7.30. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej uczestniczą w różańcu i Mszy św. w poniedziałki i środy, młodzież przygotowująca się do bierzmowania w wtorki i piątki. Za odmówienie pięciu dziesiątków różańca można uzyskać odpusty zupełny.
 4. W piątek, 13 października, o godz. 17.00 Msza św. i ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Tradycyjnie po Mszy św. odbędzie się procesja z figurką Matki Bożej Fatimskiej połączona z modlitwą różańcową i śpiewem pieśni maryjnych.  Dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania nabożeństwo obowiązkowe. Proszę zabrać ze sobą lampiony. Serdecznie zapraszam.
 5. Za tydzień przypada Dzień Papieski, dzień modlitwy i refleksji nad życiem i nauczaniem Jana Pawła II. Przed kościołami w całej Polsce zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, fundusz wspierający uzdolnioną młodzież z rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.
 6. 22 października organizujemy wyjazd do kina do Grudziądza na film „Oblicze Chrystusa”. Koszt przejazdu i biletu 50 złotych. Zapisy w biurze parafialnym.
 7. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza.
 8. Zachęcam do zamawiania wypominek rocznych i jednorazowych. Wypominki jednorazowe będą odmawiane wraz z modlitwą różańcową we środę, 2 listopada, o godz. 16.30. Ofiary złożone z tej okazji przeznaczone będą na dalsze inwestycje w naszej parafii.
 9. W tym tygodniu podstawimy dodatkowe kontenery na śmieci przy cmentarzu. Dziękuję za sprzątanie grobów swoich bliskich, za segregowanie śmieci, za niewyrzucanie śmieci do parowy.
 10. Zachęcam do nabycia i lektury tygodnika „Niedziela”.
 11. Intencje Mszy św.

Msze święte

Niedziela i święta
08.00, 09.30, 11.30

Dni powszednie
17:00

Liturgia dnia - skrót


Biuro Parafialne

Poniedziałki i piątki w godzinach:

15.30-16.30

oraz

po Mszach Świętych

Spowiedź

15 minut przed każdą Mszą św.

Facebook