Parafia pw. Świętego Wojciecha w Jabłonowie Zamku
Jabłonowo-Zamek

Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę zwykłą (15.10.23)

Niedziela, 15 Październik 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę zwykłą (15.10.23)


 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15 października 2023 r.

 1. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z Mszą św. o godz. 17.00, adoracja i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oraz modlitwy o powołania  w czwartek od godz. 16.00 do 17.00.
 2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: poniedziałek św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę św. Łukasza Ewangelisty. W piątek św. Jana Kantego a w przyszłą niedzielę uroczystość św. Jana Pawła II głównego patrona naszego województwa.
 3. Trwa październik miesiąc różańcowy. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie na godz. 16.30, a w niedzielę na 7.30.
 4. Dziś w Dzień Papieski  przed kościołami w całej Polsce zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, fundusz wspierający uzdolnioną młodzież z rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.
 5. W przyszłą niedzielę organizujemy wyjazd do kina do Grudziądza na film „Oblicze Chrystusa”. Koszt przejazdu wraz z biletem 50 złotych. Wyjazd o godz. 14.00 spod kościoła. Zapisy w biurze parafialnym.
 6. Bóg zapłać za ofiary dziś złożone na kolektę budowlaną.
 7. Zachęcam do zamawiania wypominek rocznych i jednorazowych. Wypominki jednorazowe będą odmawiane wraz z modlitwą różańcową i Mszą św. w intencji zmarłych we środę, 2 listopada, o godz. 16.30. W biurze parafialnym można nabywać kalendarz parafialny na rok 2024. Na kalendarzu znajdują się podstawowe informacje dot. funkcjonowania naszej parafii i biura parafialnego. Kalendarz w cenie 25 złotych jest także formą cegiełki na remont naszej świątyni.
 8. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. W ubiegłym tygodniu dostawiliśmy dodatkowe kontenery na śmieci. Ze względu na to, że wywóz śmieci jest kosztowny – od piątku 20 października będzie odbywała się tradycyjna zbiórka na cmentarzu na wywóz śmieci. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję za sprzątanie grobów swoich bliskich, za segregowanie śmieci, za niewyrzucanie śmieci do parowy.
 9. Parafia św. Anny w Radzyniu Chełmińskim organizuje pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej w dniach 28 i 29 października br. Pielgrzymka obejmie jeszcze m.in. Pratulin, Leśną Podlaską i Radzyń Podlaski. Koszt: 320 zł od osoby – w tym obiadokolacja i śniadanie. Zapisy i bliższe informacje w parafii w Radzyniu lub pod numerem telefonu 507 406 016.
 10. Zachęcam do nabycia i lektury tygodnika „Niedziela”.
 11. Intencje Mszy św.

Msze święte

Niedziela i święta
08.00, 09.30, 11.30

Dni powszednie
17:00

Liturgia dnia - skrót


Biuro Parafialne

Poniedziałki i piątki w godzinach:

15.30-16.30

oraz

po Mszach Świętych

Spowiedź

15 minut przed każdą Mszą św.

Facebook