Parafia pw. Świętego Wojciecha w Jabłonowie Zamku
Jabłonowo-Zamek

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu (18.02.24)

Niedziela, 18 Luty 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu (18.02.24)


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 LUTEGO 2024 r.

  1. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Zapraszam wszystkich – dorosłych, młodzież i dzieci – w każdy piątek Wielkiego Postu na godz. 16.30 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a następnie na Mszę św. z kazaniem pasyjnym. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 9.00. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.
  2. Rozpoczęliśmy tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Msze św. z naukami  rekolekcyjnymi do środy o godz. 9.30 i 17.00. Życzę głębokich duchowych przeżyć w tym czasie.
  3. W dzisiejszą  niedzielę o godz. 16.00 wyjeżdżamy do Chełmży na modlitwę przy relikwiach błogosławionej rodziny Ulmów.
  4. Od przyszłej niedziel w biurze parafialnym będzie można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej. Przypominamy, że w naszej diecezji, za decyzją ks. Biskupa, nadal obowiązuje odbieranie kartek do spowiedzi wielkanocnej. Obowiązek przystępowania do spowiedzie wielkanocnej, zapisany jest w przykazaniach kościelnych. Stwierdzenie tego faktu jest niezbędne do wydania przez parafię zaświadczenia, że dany parafianin jest osobą praktykującą.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie z kandydatami przygotowującymi się do bierzmowania.
  6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy dzień modlitw i solidarności z misjonarzami. Tego dnia odbędzie się zbiórka do puszek na cele misyjne. W czasie ostatniej zbiórki na Ukrainę zabraliśmy 470 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  7. Zachęcam do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.
  8. Intencje mszalne:

Msze święte

Niedziela i święta
08.00, 09.30, 11.30

Dni powszednie
17:00

Liturgia dnia - skrót


Biuro Parafialne

Poniedziałki i piątki w godzinach:

15.30-16.30

oraz

po Mszach Świętych

Spowiedź

15 minut przed każdą Mszą św.

Facebook