Parafia pw. Świętego Wojciecha w Jabłonowie Zamku
Jabłonowo-Zamek

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (31.03.24)

Niedziela, 31 Marzec 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (31.03.24)


 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

31 marca 2024 r.

 1. Życzenia ks. Biskupa.
 2. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim Parafianom, Sympatykom naszej Parafii oraz przybyłym Gościom składam najserdeczniejsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnił Wasze serca pokojem i miłością, niech podwoi siły w pokonywaniu życiowych trudności, wzmocni wiarę w ludzi, i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Spokojnych pełnych radości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 3. Serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy przygotowali wystrój naszej świątyni na czas Świąt Wielkiej Nocy. Dziękuję za posprzątania kościoła i terenu wokół kościoła. Podziękowania kieruję do Rady Parafialnej, Wspólnot Żywego Różańca i Klubu Seniora oraz sympatykom naszej parafii. Dziękuję siostrze Chrystianie, Służbie Liturgicznej i osobom czytającym Słowo Boże i komentarze. Dziękuję mieszkańcom bloku Grudziądzka 31 oraz osobom, które złożyły ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego i Niedzielę Zmartwychwstania. Pragnę z głębi serca podziękować także panu Kamilowi Klonowskiemu za namalowanie niezwykle przemawiającego krzyża i przygotowanie aranżacji Grobu Pańskiego. Także pragnę podziękować panu Adamowi i panu Januszowi za przygotowanie konstrukcji do Grobu. Dziękuję za Waszą obecność w czasie adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i przy Grobie Pańskim. Bóg zapłać.
 4. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i o 11.30. Zbiórka do puszek na KUL.
 5. Trwa nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Codziennie w łączności z Mszą św. odmawiać będziemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej.
 7. Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia. O godz.. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego a po nim Msza św. Tego dnia  w całej Polsce przed kościołami odbędzie się zbiórka do puszek na Caritas.
 8. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy czwartek adoracja, koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o powołania od godz. 16.00, w pierwszy piątek miesiąca spowiedź pierwszopiątkowa od 16 do Mszy św. wieczornej, w pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Najś. Sercu Maryi w czasie adoracji o godz. 16.30.
 9. Zapowiedzi przedślubne:

Paweł Czachorowski, zam. Jabłonowo Pomorskie

Angelika Zdrojewska, zam. Konojady

 1. Zachęcam do nabycia tygodnika „Niedziela”.
 2. Intencje Mszy św.

Msze święte

Niedziela i święta
08.00, 09.30, 11.30

Dni powszednie
17:00

Liturgia dnia - skrót


Biuro Parafialne

Poniedziałki i piątki w godzinach:

15.30-16.30

oraz

po Mszach Świętych

Spowiedź

15 minut przed każdą Mszą św.

Facebook