Parafia pw. Świętego Wojciecha w Jabłonowie Zamku
Jabłonowo-Zamek

Ogłoszenia parafialne na IX Niedzielę Zwykłą (2.06.24)

Wtorek, 11 Czerwiec 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na IX Niedzielę Zwykłą (2.06.24)


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

2 CZERWCA 2024 r.

 1. W czwartek miała miejsce uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dziękuję za  liczny udział w tej uroczystości. Dziękuje za pomoc Radzie Parafialnej oraz wspólnocie Żywego Różańca; osobom, które przygotowały ołtarze, na trasie procesji; wszystkim, którzy nieśli feretrony i poduszki; Ochotniczej Straży Pożarnej i Policji. Dziękuję dziewczynkom, które sypały kwiatki i paniom, które opiekowały się nimi także naszej Siostrze, służbie liturgicznej, osobom, które przygotowały kościół i  teren wokół kościoła do tej uroczystości. Z głębi serca Bóg zapłać za świadectwo Waszej wiary. W czasie oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła w czasie Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszam do licznego udziału w tym wydarzeniu.
 2. Wczoraj rozpoczęliśmy się miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Litania do Serca Zbawiciela w łączności z Mszą św. o godz. 17.00 a w niedzielę z Mszą św. o godz. 9.30.
 3. 6 czerwca w Liturgii obchodzić będziemy uroczystość bł. Marii Karłowskiej Patronki Jabłonowa. Siostry Pasterki zapraszają do wspólnej modlitwy w Sanktuarium przy relikwiach Błogosławionej.

Z 5 na 6 czerwca będzie miała miejsce Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na 21.00 siostry zapraszają Koło Gospodyń Wiejskich i Matki Różańcowe z naszej parafii. 6 czerwca o godz. 6.30 Msza św. w Sanktuarium a o 15.00 Nieustanna Nowenna do bł. Marii Karłowskiej.

Bliższe informacje znajdują się w gablocie ogłoszeń.

 1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: w pierwszy czwartek miesiąca adoracja od godz. 16.00 do 17.00. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od 16.00 do 17.00. Zapraszam szczególnie dzieci, które w tym roku przyjęły komunię św. po raz pierwszy oraz kandydatów do bierzmowania.
 2. Za tydzień kolekta gospodarcza.
 3. W sobotę 8 czerwca na godz. 19.00 do salki parafialnej zapraszam ministrantów z rodzicami, którzy wyjeżdżają w czerwcu w góry.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek : śś. Męczenników Karola Lwangi i towarzyszy; w środę św. Bonifacego,  w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust w Grzybnie, w sobotę Niepokalanego Serca NMP.
 6. Już dziś chcemy zaprosić na wydarzenie ewangelizacyjne, jakim jest Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 1-12 sierpnia.
 7. Parafia organizuje autokar do Częstochowy dla osób, które chciałby ostatniego dnia pieszej pielgrzymki - 12 sierpnia – towarzyszyć Grupie Zielonej i wejść z nią na Jasną Górę. Osoby, które będą chciałby przejść ostatnie 10 km wysiądą z autokaru w Lubojnie, pozostałe osoby będą czekały już przed Jasnogórskim szczytem. Koszt 160 zł.
 8. Zachęcam do nabycia tygodnika „Niedziela”.
 9. Intencje Mszy św.

Msze święte

Niedziela i święta
08.00, 09.30, 11.30

Dni powszednie
17:00

Liturgia dnia - skrót


Biuro Parafialne

Poniedziałki i piątki w godzinach:

15.30-16.30

oraz

po Mszach Świętych

Spowiedź

15 minut przed każdą Mszą św.

Facebook