Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną (26.04.26)
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
26 KWIETNIA 2026 r.
- Przeżywana dziś Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele tydzień modlitw o nowe i święte powołania do kapłaństwa oraz życia konsekrowanego.
Wspierając modlitewnie wszystkich tegorocznych maturzystów oraz rozeznających swoją drogę życiową, prosząc dla nich o odwagę w podjęciu dobrej decyzji, chciałbym poprosić o modlitewne wsparcie alumnów, którzy dojrzewają na drodze wiary i formują się do kapłaństwa w Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu. Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć modlitewnie naszych kleryków do duchowej adopcji jednego, wybranego przez siebie kleryka. Duchowe zobowiązanie na ten czas, to dowolna modlitwa w intencji jednego kleryka, zmówiona raz dziennie. Przy wyjściu z kościoła proszę wylosować kleryka i otoczyć go swoją modlitwą.
- Zapraszam jutro na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 do 18.00.
- W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z Mszą św. o godz. 17.00.
- W czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o powołania od godz. 16.00.
- W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 16.00 do Mszy wieczornej, w pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Matce Najświętszej od godz. 16.15.
- Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę w godzinach przedpołudniowych.
- W piątek rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej. Zapraszam w dni powszednie od poniedziałku do soboty (z wyjątkiem wtorków) na Mszę św. i nabożeństwo majowe na godz. 17.00, a w niedzielę i święta w łączności z Mszą o godz. 9.30. Zachęcam również do gromadzenia się na wspólnej modlitwie przy figurach i przydrożnych krzyżach w naszej parafii.
- Z powodu, że w tym roku 3 maja przypada w niedzielę, uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, zostaje przełożona na sobotę 2 maja. Msze św. w tym dniu o godz. 17.00 i 18.00.
- W przyszłą niedzielę 3 maja po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie z organizatorem dla osób wyjeżdzających w tym roku na pielgrzymkę do La Salette. Do 15 maja proszę o dokonanie całkowitej wpłaty na pielgrzymkę.
- Chciałbym zaprosić 16 maja na jednodniowy wyjazd do Torunia do Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji. Odbędzie się tam spotkanie modlitewne Grupy Zielonej Ziemi Chełmińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 9.00.
Plan: 10.30 – okazja do zwiedzania Sanktuarium
11.15 Różaniec
12.00 Msza św.
Po Mszy procesja pokutna
Powrót
Koszt 50 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
- Pragnę wszystkich serdecznie zaprosić na festyn parafialny, który odbędzie się w sobotę 23 maja. Osoby, które chciałyby przekazać rzeczy do loterii fantowej lub wspomóc festyn w inny sposób proszone są o kontakt najpóźniej do 17 maja. Mam nadzieję, że ponownie będzie to okazja do radosnego spotkania.
- Razem z parafią św. Anny w Radzyniu Chełmińskim organizujemy wyjazd młodzieży do Lednicy na spotkanie młodych. Wyjazd o godz. 5.30 spod naszej plebanii. Koszt 130 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
- Zachęcam do nabycia tygodnika „Niedziela”.
- Intencje mszalne.